top of page

Aromaterapia v praxi

aromaterapia5b.jpg

Ako som už spomínala, Aromaterapia prišla do môjho života ako nutnosť,
a to vtedy, keď som nebola schopná riešiť zdravotné problémy mojich detí konvenčnou medicínou. 

Nejednalo sa našťastie o vážne problémy. Boli to bežné situácie, ako napríklad molusky (infekčné bradavičky), ktorými sa dcéra infikovala pravdepodobne v škôlke. Alebo chýbajúce vitamíny a minerály, pri ktorých mi pani v lekárni povedala, že syntetické vitamíny pre malé deti mi neodporúča a mám hľadať prírodnejšie zdroje.

 

Na základe hľadania som našla spoločnosť, ktorá ponúka výživové doplnky, vitamíny a probiotiká aj pre deti a na základe nej prišli do môjho života aj esenciálne oleje, a tak sa začala moja nová cesta poznania.

Aromaterapia pomohla v mojej rodine už nespočetne veľakrát.

V mnohých prípadoch liečby však nie je celkom preukazateľná. 

Prikladám prípady, kde je výsledok liečby evidentne viditeľný. 

Bradavica na nohe u ročnej dcéry

Liečba trvala presne 45 dní. 

Použitý esenciálny olej: OREGANO. Nanášala som ho 2x denne priamo na bradavicu neriedený.

 

Okolie bradavice som tesne predtým potrela čistým mandľovým olejom, aby nedošlo k podráždeniu pokožky.

Po mesiaci bolo krásne vidieť niečo čierne (srdce bradavice), ktoré jedného dňa trčalo von a vytiahla som ho s pinzetou.

Ranka sa krásne zahojila a po bradavici neostala žiadna stopa.

Faint Glow

Výrastok na bruchu u 11 ročného syna

Pred týmto výrastkom mal Denisko tiež jeden výrastok, ktorý sme podcenili a neliečili. Postupne rástol, nakoniec musel byť chirurgicky odstránený a zaslaný na histológiu. Ostala mu na brušku nepekná jazva.

 

Pri tomto výrastku sme prístup zmenili a nastavili liečbu esenciálnymi olejmi, vďaka ktorým sme sa vyhli zbytočnému zákroku.

 

Liečba trvala 4 mesiace. Boli dni, keď som to chcela vzdať, pretože nebolo vidieť žiadny progres. Som vďačná, že som vytrvala a mohla vidieť prvú zmenu po štyroch mesiacoch. Potom to už išlo rýchlo. Proces liečby je na fotkách.

Použité esenciálne oleje: oregano, muškát, fenikel, arborvite, levanduľa, kadidlo, harmanček. Esenciálne oleje som používala jedenkrát denne intuitívne.

 

Pri akejkoľvek alternatívnej liečbe tela alebo duše (emócii, psychike) je potrebné odhodlanie, chcenie a trpezlivosť. Tie sú neoddeliteľnou súčasťou liečebného procesu.

Faint Glow
♥♥♥
bottom of page