top of page
wallpaper universe3.jpg
mirka_pitoniakova3.jpg

Ing. Miriam Pitoniaková

Som autorka knihy V objatí života, aromaterapeutka, zumba inštruktorka a v neposlednom rade numerologička - terapeutka cez vzťahy.

 

Telefón:
+421 903 944 812
 
Email:
mirka.pitoniakova@gmail.com
mbalance369@gmail.com

Adresa:

Záhradná 523/4, 059 35 Batizovce

Dátum narodenia:

1. júla 1978

Trochu o mne

Ahoj, Volám sa Mirka som mamina troch úžasných bytostí a som milovníčka všetkého, čo má spojitosť s duchovným rozvojom, vedomým životom, umením a tvorením.

„Od malička som mala túžbu pomáhať druhým, 

ale život ma priviedol na iné cestičky.“

 

Ako každá bytosť na tomto svete, aj ja patrím k tým, ktorí si prešli svojimi vzostupmi a pádmi, a že ich veru nebolo málo. 😇 Zrejme to tak malo byť.

Aby som dnes mohla byť tou, ktorá pomáha, potrebovala som zrejme v živote vyskúšať lekcie, na základe ktorých som práve ja potrebovala cudziu pomoc. A že ich veru nebolo málo. 😇

Trvalo mi 10 rokov, kým som pochopila a našla odpovede na mnoho otázok, i keď učíme sa celý život. Ten čas som zasvätila hlbšiemu poznaniu života a výchove svojich detí. Ďakujem za všetky tie „nenáhody“, ktoré ma naučili, že život sa nedeje mne, ale pre mňa.

To ja si ho tvorím či už vedome, alebo nevedome.

A tak som tu a teraz v plnej kráse. 😏  Dnes viem, kým som. Som tou, ktorá síce nehovorí nič nové, pretože všetko je už povedané, ale aj napriek tomu, mám čo povedať a ukázať (z vlastných skúseností, ktoré sú niekedy viac ako nejaké teórie).Mám dar tvoriť, pomáhať, motivovať a inšpirovať druhých.

POMÁHAM všetkým bez ohľadu na vek a pohlavie
NÁJSŤ svoju vnútornú silu a sebavedomie,
CEZ dátum narodenia, cez prijatie zodpovednosti za svoj život a uvedomenie si vedomých rozhodnutí a v neposlednom rade cez fyzickú aktivitu a pohyb,
BEZ veľkej straty času a bez vyhodených peňazí. 

 

Žijem svoj život najlepšie ako v daný moment viem, so všetkou láskou a vďakou.

Ako myslím, tak žijem. Som sama sebou, robím to, 
čo ma napĺňa a to, prečo som sa zrodila.

Moje prvé skúsenosti

Ako prišla do môjho života aromaterapia a ako som napísala knihu?

Esenciálne oleje ma sprevádzajú už od roku 1996, vtedy ich však bolo len pár, asi taký základ ako pozná každý (levanduľa, čajovník, pomaranč, citrón, 31 bylín). K súčasnej aromaterapii som sa dostala o niekoľko rokov neskôr, ale o to intenzívnejšie. 

Ako som už spomínala, aromaterapia prišla do môjho života ako nutnosť, a to vtedy, keď som nebola schopná riešiť zdravotné problémy mojich detí konvenčnou medicínou. 

Na základe hľadania vitamínov, minerálov mi kamarátka náhodne - nenáhodne ponúkla spomínané vitamíny od spoločnosti, vďaka ktorej prišli do môjho života esenciálne oleje opäť a mne sa začala ďalšia nová cesta poznania.

Esenciálne oleje začali u nás doma pomáhať nielen po fyzickej stránke, ale aj psychickej (emocionálnej). Dodnes hovorím: "Keby neboli esenciálne oleje (pomaranč, citrónová tráva, bergamot - moje obľúbené), tak ma "covidová situácia" psychicky zloží na kolená.

Dôvod, prečo som začala študovať aromaterapiu podrobnejšie, je jednoduchý. Chcela som vedieť, prečo má tak veľa olejov podobné vlastnosti, aký je medzi nimi rozdiel, ktorý olej máme pre ktorým uprednostniť a podobne. Nové poznatky ma tak fascinovali, že som sa rozhodla napísať jednoduchú brožúru pre ľudí, ktorí majú doma oleje a nevedia ako s nimi naložiť.

Stretávala som sa často s ľuďmi,  ktorí neraz používajú esenciálne oleje bez dostatočných informácií - často na hranici bezpečnosti.

Kniha sa počas jej tvorby náhodne - nenáhodne rozrástla o ďalšie múdrosti ako je Tradičná čínska medicína, Ajurvéda, Reflexológia, atď. Z 80 stranovej brožúry vznikla 200 stranová kniha a ja som veľmi vďačná za jej úspech, za ľudí, ktorí o ňu prejavili záujem a za účel, ktorý kniha splnila (pomáhať druhým).

Ako prišla do môjho života numerológia?

Píše sa rok 2008, v máji som sa vydala a dva mesiace na to otehotnela. V júli 2008 som dosiahla vek svojej duchovnej dospelosti a začala som si všímať, ako sa dookola sama seba pýtam "Kto som, odkiaľ pochádzam, čo je mojím poslaním na tomto svete, čo je mojím zmyslom života?" a ako sa to v živote deje, náhoda - nenáhoda (kamarátka) mi dala kontakt na numerologičku, ktorá mi mala spraviť rozbor môjho dátumu narodenia. Bol to môj prvý kontakt s numerológiou. Rozhovor sme mali cez skype a všetko, čo sa dalo, som si počas rozhovoru zapisovala. Samozrejme nestíhala som otvárať a  zatvárať ústa, ako krásne všetko sedelo a ako mi to dalo odpovede na to, prečo som taká aká som. 

Týmto momentom začal môj nový život plný poznaní a to nielen v numerológii, ale duchovnom poznaní ako takom. Všetky tri moje deti majú vypočítané krstné mená, podľa dátumu narodenia a priezviska.

Odvtedy si takmer všetko kontrolujem cez čísla. Robin Steinovú mám preštudovanú zo všetkých strán. Všetky užitočné informácie som si po roky nechávala pre seba, rodinu a priateľov. Minulý rok nastal zlom, keď som vďaka novým informáciám začala numerológiu vnímať trošku inak, a to viac duchovne. Dovtedy to bola chladná, vedecká, numerológia bez fantázie, kedy som seba poznala buď ako dobrú, alebo ako zlú, za tú zlú som sa hanbila, cítila som sa, že som zlyhala a som nehodná lásky.

Dnes je to numerológia, ktorá ma prijíma presne takú aká som a áno, môžem byť aj tvrdohlavá, sebecká, lenivá, ak to tak práve cítim, pretože viem, že to patrí ku mne.

Po každom daždi vyjde slnko a ja viem, že som vo vnútri dobrý človek, ktorý síce robí v živote chyby, ale kto ich nerobí? Veľkými ľuďmi sa nerodíme, stávame sa nimi počas nášho života. 

Pri pomáhaní druhým cítim neskutočnú vďaku za to, že im môžem pomáhať pochopiť ich život, ukázať im cestu a otvárať možnosti.  Nie je nič krajšie, ako vidieť, že to, čo robím, má zmysel a dáva to zmysel nielen mne, ale aj ľuďom okolo mňa.

Ako prišla do môjho života zumba?

Píše sa rok 2009. Jedno júlové ráno ležím v posteli so svojim vtedy 4-mesačným synom a pozerám Teleráno. Začína sa príspevok o neviem čom. Vidím len mladú ženu, ktorá tancuje na krásnu hudbu. 😎 Vidím a počujem niečo také prvý krát v živote. Je to tanec, ale pritom to tanec nie je. "Čo je to?" pýtam sa sama seba. Moderátori spomenuli názov Zumba.

Bol to zlomok sekundy a už som sa videla, ako otváram google a hľadám výraz Zumba. Vytešená, plná očakávaní hľadám, čítam a NIČ. Tak ako mi tlak od radosti stúpol, minútu na to mi klesol... Radosť prešla - zumba sa nekoná. 

Jediné, čo som sa dočítala, že prvý Workshop na Slovensku sa bude organizovať v novembri 2009 a môžem sa naň prihlásiť ako budúci inštruktor. "Ja a inštruktor?" "Na to nemám",  vravím si. "Čo teraz ? No nič. Počkám a uvidím." hovorím si. Ale myšlienky neutíchali. Každý deň som nad ňou rozmýšľala. Prihlásiť sa, neprihlásiť ? 

Odmalička som chcela tancovať profesionálne, ale známky v škole sa za týždeň opraviť nedali a ja som zápis do tanečného krúžku premeškala.
Neskôr bolo povinnosti ešte viac a neskôr som už zrazu bola veľká 😓

"Teraz mám šancu."  Môžem tancovať. Len sa rozhodnúť, či budem chodiť na hodiny k niekomu ako klient, alebo ich budem robiť sama ako inštruktor.

Strach a obavy, či na to mám, boli silné, ale nevzdala som to, prihlásila sa. Bol to najlepší krok v živote, aký som mohla spravila. Dnešným dňom je to 12 rokov, čo je Zumba súčasťou môjho života a môžem povedať, že ako "zamestnanie" jediná, ktorá trvá tak dlho a to vďaka pocitu a slobode, ktorý pri nej zažívam.

Je mojou psychickou a fyzickou očistou. Dobíja moju energiu a udržuje rovnováhu. Keď 
tancujem, moja duša spieva a ja som vtedy sama sebou - bez potreby vnímania okolitého sveta

bottom of page