top of page

ZUMBA

zumba_s_mirkou_14.jpg

Zumba je fyzickou aktivitou a je jednou z návykov psychohygieny pre ľudí, ktorí majú sedavú prácu alebo pracujú duševne. Zumba môže byť pozitívnym krokom k zmene v Tvojom životnom štýle, kde okrem pohybu má miesto aj zdravá strava a aromaterapia.

 

Každý z nás uprednostňuje iný druh športu. Niekto je rád sám, niekto sa lepšie cíti v spoločnosti. Niekto sa potrebuje rozhodovať sám slobodne kedy a kam pôjde cvičiť, iný zas potrebuje vedenie, pretože nie je disciplinovaný a rozhodný. Niekto si potrebuje určovať tempo podľa seba a vie kedy má dosť, druhý potrebuje skupinu, ktorá ho bude viesť, motivovať a až vtedy podá lepší výkon.

Výhoda skupinového cvičenia je, že sa nemôžeš vyhovárať a odkladať cvičenie z rána na večer, z dneška na zajtrajšok. Pri takomto druhu cvičenia je dôležitá disciplína a presnosť.

Mojím skupinovým cvičením je Zumba a v nasledujúcich riadkoch sa pokúsim Ti ju priblížiť a predstaviť. Možno sa na základe týchto riadkov niekedy stretneme na mojej hodine. 😉 

Je samozrejme úplne jedno akému športu sa venuješ, dôležité je uvedomiť si, že Tvoje telo je Tvoj dom, v ktorom bývaš a na základe aktívneho športu sa oň budeš adekvátne starať.

ROZVRH  HODÍN pre POPRAD a SVIT

ZUMBA_BILBOARDbbbbb.jpg

Potrebná rezervácia 😉

tel: 0903 944 812 alebo fb: Zumba s Mirkou - mbalance

UTOROK 

17:00 hod. POPRAD  

ESPRIT CLUB - Nábrežie Jána Pavla II. 15, Poprad

18:30 hod. SVIT   

Boom House - Štefánikova 1, Svit

 

ŠTVRTOK

17:00 hod. POPRAD 

OC Výkrik Country Barn - Dostojevského 12, Poprad

18:30 hod. SVIT 

Boom House - Štefánikova 1, Svit

zumba_s_mirkou_12.jpg
pozadie.jpg

Zumba s Mirkou

Ako pri všetkých odborných aktivitách, tak aj pri Zumbe platia určité pravidlá.

 

Aby bola Zumba taká, ako má byť, mal by ju precvičovať certifikovaný Zumba inštruktor, ktorý si prešiel tréningom a skúškami a ktorý je v neustálom kontakte so Zumba tímom a je oboznamovaný s novými trendami a choreografiami.

 

Som aktívnym, certifikovaným Zumba inštruktorom od roku 2009.

Za celé tie roky trénovania som čas strávený pri Zumbe ani raz neoľutovala, pretože je mojou psychickou a fyzickou očistou. Dobíja moju energiu a udržuje rovnováhu. Keď tancujem, moja duša spieva a ja som vtedy sama sebou – bez potreby vnímania okolitého sveta.

Poskytujem priestor a seba na precítenie hudby telom. Vďaka zmysluplnej hudbe a endorfínom vyjadrujeme svoje emócie bez hanby a ostychu. Cítime sa naplnené, fyzicky unavené :), ale slobodné, šťastné, krásne. A o to predsa ide.  

zumba_s_mirkou_9.jpg
Faint Glow

Kúsok teórie o Zumbe

zumba_poprad.jpg
Zumba je fenomén v oblasti pohybu, ktorý postupne ovládol celý svet. Kombinuje modernú alebo dynamickú latinsko – americkú hudbu a unikátne exotické, tanečné a aeróbne pohyby. Patria tu tance ako Salsa, Merengue, Flamenco, Reggaeton, Hip-hop, Cha-cha, Samba, Calypso.
 
Zumba predstavuje aeróbny tréning – ide o tvar intervalového tréningu, využíva sa pomenovanie (intermittent training) “prerušovaný tréning“, ktorý maximalizuje výdaj kalórií, spaľovanie tukov a tónovanie svalov.

 

♥♥♥

 

Choreografie zahŕňajú striedanie rýchlych a pomalých rytmov na princípe vytrvalostného intervalového tréningu s cieľom vyformovať a posilniť celé telo a zároveň spaľovať tuk. Tepová frekvencia sa po dobu tréningu udržuje v aeróbnej zóne, zvyšuje sa a klesá s meniacim sa rytmom v skladbách.

zumba_s_mirkou_2.jpg
pozadie.jpg

Beto Perez

Tento tanečný fitness program vytvoril kolumbijský tréner a choreograf Alberto “Beto“ Perez .

 

Zumbu, ako takú objavil úplnou náhodou v deväťdesiatych rokoch.

 

Jedného dňa prišiel na svoju hodinu aerobiku ako inštruktor. Hneď v úvode zistil, že doma zabudol nahrávku s hudbou.

 

Neváhal a použil nahrávku (vtedy ešte kazetu), ktorú počúval cestou na tréning a začal improvizovať. Klientom sa to páčilo tak, že mali záujem vymeniť tradičný aerobik za tento nový druh športu. Takto vznikla ZUMBA.

Ako prebieha Zumba?

  • Hodina začína warm-upom (kardio cvičenie), ktoré je podobné aerobiku.

  • Ďalej pokračujeme v posilňovaní a spevňovaní celého tela. Body workout je sprevádzaný rytmickou hudbou, takže si ani nevšimneš, že na sebe makáš.

  • Po rozcvičení a posilnení si doprajeme kúsok temperamentu, vášne v podobe modernej a španielskej tanečnej hudby. Endorfíny sa už vyplavujú , takže aj keď nie sme veľmi tanečné, vôbec nám to neprekáža, cítime sa ako po pohári vína na diskotéke a nechávame sa unášať rytmom a dobrým pocitom, že nám to ide stále lepšie.

  • Hodinu zakončujeme strečingom, aby sme sa ráno mohli postaviť na nohy a tešiť sa na nový deň.

  • Táto časť hodiny sa zvykne nazývať cool down a slúži na zníženie tepovej frekvencie odcvičením dôležitého strečingu.

Pár tipov pre Teba

zumba_s_mirkou_7.jpg

ODHODLANIE

Buď odvážna

V Zumbe nie si nikdy po záruke, či máš 15, 20, 40 alebo 60 rokov.

Neboj sa prísť. U nás Ťa nikto  posudzovať nebude.

zumba_s_mirkou_5.JPG

PRAVIDELNOSŤ

Buď disciplinovaná

AK SA NA TO DÁŠ, DODRŽUJ PRAVIDELNOSŤ a sedisciplínu.

Nespoliehaj sa na kamarátku. Vždy jedná z Vás dvoch nebude môcť prísť. 

zumba_s_mirkou_6.jpg

AUTENTICITA

Buď sama sebou

Uvoľni sa. Nemusíš vedieť nič. Všetko sa naučíš s nami. Tempo si určuješ sama podľa svojich fyzických schopností.

♥♥♥
bottom of page